orange-sipka

Důležitá informace :

Existujeme od roku 2001, hrajeme pouze vlastní tvorbu a máme cca 50 písní. Naše působnost je po celé ČR a hrajeme od klasických zábav, dětských dnů, svateb, přes různé festivaly, až po celovečerní akce. Máme vlastní zvukový i světelný aparát se zvukařem i světelným technikem (Solvina 1 a Solvina 2) a nemáme problém připravit a nazvučit jakoukoliv akci i s více kapelami.

orange-sipka Malé představení kapely :

To proto, aby jste nás znali a mohli nám na zábavě hned tykat.

Honza - basa, zpěv

jena

Jencek – klávesy, zpěv

jencek

Laďa – bubny

lada

Mates – kytara

mates

Pan Milan
- texty

pan_milan

Trumpetka
- skoronikdy ságo

trumpetka

Děda František
– občasná sólová kytara

frantisek

Solvina1 (Lubošek) - manipulátor zvukového zařízení

solvina1

Solvina2 (Honza) - manipulátor světelného zařízení

solvina2

orange-sipka

Minulost až současnost

seda-sipka

Pan Milan, jakožto vynikající bubeník již zaniklé kapely HS (zanikla pro absenci rytmu) se dal dohromady s prvním klávesákem Petrem a zkoušeli na známé chatě na tajném místě. Pan Milan se díky strachu z opětovného rozpadu tělesa raději chopil kytary, na kterou se naučil ve vlaku cestou z vojny.

seda-sipka

V Týnci se náhodou setkali v jednom podniku s Honzou, který v té době hrál na basu v místní uznávané kapele Figurky a domluvili se, že zkusí společné štěstí jako hudební muzikanti. Honza přivedl z Figurek s sebou bubeníka Láďu (Sagiče) a tak vznikl kvartet, říkající si NĚCO. Nejprve kapela hrála hemamepu free rock, který se později vlivem tlaku z publika změnil na chachabít, který vydržel dodnes.

seda-sipka

Po nějakém čase odešel klávesák Petr a nahradil ho Jencek (zemědělec a kamarád Honzy Mariánka z týneckého oddílu Junáka). Ten v kapele funguje stále i přes pravidelné problémy s dotacemi na polnosti.

seda-sipka

Časem kapela zjistila, že by bylo dobré přijmout ještě nějakého člena. Nebavilo je totiž jezdit na hraní jenom jedním autem a tak se objevil kolínský hráč a učitel na saxofon Petr neboli Trumpetka, který se kapelou nechal vozit jako stálý host.

seda-sipka

Jelikož kapela zjistila, že se nevyplácí jezdit na koncerty dvěma auty, nebyla jiná možnost, než hledat dalšího člena s dodávkou. A tak se našel děda František, který byl vhodným kandidátem na tento post. Hraje na kytaru a má na dvoře transportéra, do kterého se celá kapela krásně vešla i s plechovkama.

seda-sipka

Po nějakém čase si Jencek koupil dokonalý vůz Fiat Multipla, do kterého se vejde kapela navíc i se zvukařem, což je dost zásadní změna a cesta jít navíc kupředu „zelenou cestou „:-)

seda-sipka

Na konci roku 2018 odešel po dlouhé nemoci pan Milan a kapela řešila nového kytaristu, který by byl schopen hrát stejný styl a stejně kvalitně jako on. Ozval se sám velký Mates a zvládl téměř dokonalé kytarové party odposlouchat a zahrát bez slyšitelné změny.

seda-sipka

V současnosti kapela hraje ve složení Honza, Jencek, Laďa a Mates.

seda-sipka

To je vše podstatné o kapele a pokud chcete strávit krásný večer ve společnosti hudebních muzikantů, jsme k dispozici na našich koncertech.